Brambory


Mezi naše významné komodity patří brambory. Zabýváme se jejich pěstováním, balením a následnou distribucí.

Pro pěstování brambor používáme stále modernější technologie, a tak se nám stále daří navyšovat hektarové výnosy. Máme vlastní balící linku, která umožňuje ideálně zpracovávat rané brambory. Proto dokážeme v jeden den brambory vyorat, zpracovat a provést vlastní distribuci. Díky této výhodě můžeme konečnému spotřebiteli dát ty nejčerstvější a nejkvalitnější brambory z Polabské nížiny ještě týž den.

Balení brambor

Brambory balíme na vlastní automatické balící lince

V současné době máme několik druhů balení brambor. Řádně značíme jednotlivé odrůdy a varné typy. Je pravidlem, že v průběhu vegetace počasí silně ovlivní vývoj jednotlivých odrůd. Z toho důvodu pro toto balení chceme používat odrůdu, která v dané sezóně dopadla nejlépe. Pro tento účel bude vybrána brambora varného typu AB – BA.
Našim cílem je neustále se zlepšovat a splnit tak vaše náročné požadavky.

Dělení brambor

  • Rané - dodávají se do 31. 8. sklizňového roku, nejsou vhodné na delší skladování.
  • Pozdní - dodávají se po 1. 9. sklizňového roku, jsou vhodné pro delší skladování a dělí se do třech základních varných typů. Je možno se ještě setkat s průmyslovým typem brambor, který se používá při výrobě lihu a škrobu.
Další komodity Mám zájem o pravidelné zasílání ceníku Kontaktujte nás

Víte, že...?

  • Brambory obsahují velké množství sacharidů, bílkovin a vlákniny. Nejvíce z obsahu tvoří škrob. Dále obsahují významné množství vitamínu C a minerálních látek. Jedná se především o draslík, který je společně s vitamínem C důležitý pro organismus.
  • Nejvíce vitamínu C obsahují čerstvě vykopané brambory a po jejich sklizni začíná obsah vitaminu C klesat. To závisí především na době a způsobu uskladnění brambor.