Brambory - pěstování, balení a distribuce

brambory

Mezi naše významné komodity patří brambory. Zabýváme se jejich pěstováním, balením a následnou distribucí.

Pro pěstování brambor používáme stále modernější technologie, a tak se nám stále daří navyšovat hektarové výnosy. Máme vlastní balící linku, která umožňuje ideálně zpracovávat rané brambory. Proto dokážeme v jeden den brambory vyorat, zpracovat a provést vlastní distribuci.
Díky této výhodě můžeme konečnému spotřebiteli dát ty nejčerstvější a nejkvalitnější brambory z Polabské nížiny ještě týž den.

brambory - timeline

Balení brambor


Brambory Girafruit

„ Brambory balíme na vlastní automatické balící lince ”

V současné době máme několik druhů balení brambor. Řádně značíme jednotlivé odrůdy a varné typy. Je pravidlem, že v průběhu vegetace počasí silně ovlivní vývoj jednotlivých odrůd. Z toho důvodu pro toto balení chceme používat odrůdu, která v dané sezóně dopadla nejlépe. Pro tento účel bude vybrána brambora varného typu AB – BA.
Našim cílem je neustále se zlepšovat a splnit tak vaše náročné požadavky.

Dělení brambor

  • rané - dodávají se do 31.8. sklizňového roku, nejsou vhodné na delší skladování
  • pozdní - dodávají se po 1.9. sklizňového roku, jsou vhodné pro delší skladování a dělí se do třech základních varných typů. Je možno se ještě setkat s průmyslovým typem brambor, který se používá při výrobě lihu a škrobu.

Víte, že..?

  • Brambory obsahují velké množství sacharidů, bílkovin a vlákniny. Nejvíce z obsahu tvoří škrob. Dále obsahují významné množství vitamínu C a minerálních látek. Jedná se především o draslík, který je společně s vitamínem C důležitý pro organismus.
  • Nejvíce vitamínu C obsahují čerstvě vykopané brambory a po jejich sklizni začíná obsah vitaminu C klesat. To závisí především na době a způsobu uskladnění brambor.

Brambory sklízíme nejmodernější technikou

Otevírací doba

Hlavní sklad - Kutná Hora

  • Po-Pá: 05:00-17:00
  • So: 06:30-12:00
  • Ne: 14:00-19:00

Kde nás najdete

GIRA - Jiří Bareš, GIRA fruit s.r.o.
Svatá Kateřina 134
284 01 Kutná Hora - Svatý Mikuláš

Tel.: 327 571 505-6
E-mail: girakh@seznam.cz

Podrobné kontaktní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2019 GIRA Jiří Bareš - GIRA fruit s.r.o. | Tvorba webových stránek